3 Ocak 2014 Cuma

Obur Kitaplık'ın En İyileri (2013)

     Bilgisayarım son günlerde kafayı yemese 1 Ocak'ta yayınlayacağım ama 3 Ocak'a kalmış postuma hoş geldiniz, baylar bayanlar. 2013'te paylaştığım en iyi 10 postu sizler için seçtim ve listeledim. Gerçi zaten blog'um 2013'ten önce yoktu ama olsun. İşte sıraya koymakla uğraşamadığım için karmakarışık olan listem:
 
İlk ve tek film incelemem. "Kısa ve bir seferlik bir inceleme yapacağım" deyip destan yazmışımdır bu yazımda. Ama okumaya üşenmezseniz oldukça güzeldir. En sevdiğim yazım.
 
Az önceki filmin kitap olanının ikincisinin yorumu (Ne kadar tuhaf bir tamlama oldu). Bu yorum benim için çok özel çünkü bunu yazarken kafam güzeldi. Hala okudukça "Ne yapmışım ben?" deyip gülerim.
 
Yayınlamamın üstünden çok da zaman geçmeyen bir yorum. Sonunda kendi kendimle söyleşi gibi bir şey yapmışlığım var. Güzel bu da.
 
Dex en sevdiğim yayınevi falan olmasına rağmen Dex Şöleni'ne denk getirdiğim tek kitap tuhaf bir şekilde. Rock yıldızı olan erkek takıntım olup da o zamanlar hiç rock yıldızlı kitap okumadığım için Cole'un grupta olmasına takmıştım, bu yorumda da sürekli ondan bahsediyorum. Gerçek bir fangirl havasındaydım yani.
 
Çevrilmesini istediğim kitapları listelemiştim. Hala da istiyorum. O koskoca listeden bir tek Legend'ın yayın hakları alındı daha. DUYUN SESİMİ YAYINEVLERİ!!!
 
Çekilişten kazandığım ilk kitap, gerçi bundan sonra da başka kazanamadım zaten. Çok güzel ama çok kısa bir kitaptı kendisi. İkincisini ve üçüncüsü HALA bulamadım. Hiçbir yerde yok. Neyse, bu kitaba yaptığım yorum çok hoşuma gidiyor. Özellikle ilk kısmı nedeniyle :D.
 
Bu yazı da yazdığım yorumdan tatmin olmayınca sonuna saçmalıklar eklediğim türden bir şey. Seriyle ve kendimle ilgili tuhaf ama gerçek itiraflar yapmıştım ve rezil olmuştum. Bunu listeye kardeşimin ısrarı üzerine ekledim. Nedense bu yorumumu çok seviyor ama ben pek o kadar değil.
 
Kitap Tiryakileri'yle ilk tur kitabımız: Şans Bilekliği. Şu ana kadar turunu yaptığımız kitaplar arasında favorimdir. Yorumum da güzeldi bence.
 
Bu yorumum kuşkusuz "Siz bir ipliksiniz" diye okuyuculara seslendiğim kısımla favorilerimden.
 
Beni Seç gibi sonradan mahvedilen bir serinin ilk kitabına yaptığım yorum. En azından bu seri sonradan toparlanacak gibi dursa da serinin en sevdiğim kitabı hep Zehir Ustası kalacak.

NOT: Fark etmemiş olabilirsiniz diye söylüyorum, söz konusu yazıyı görmek için mavili başlıklara tıklamanız yeterli. Fark etmişsinizdir umarım.