10 Nisan 2013 Çarşamba

Kararsızlık İçinde Bir Blogger ve İnsanlık Tarihinin En Önemli Anketi

     Dırıdırım. Bir blogger. Dırıdırım. Bir anket. Dırıdırım. Ve kaderi belirleyecek bir seçim! Peki, hangisini seçecek?

 
 
     Taş gibi kapağı ve tüm asaletiyle Yerkara'yı görüyoruz şekil A'da. Yaratıcı bir hayal gücüne sahip bir yazarın elinden çıkmış. Yunan mitolojisi severler için ideal. Şimdi, Cole adında bir Sonsuzyaşamcı asıl kızımız Nikki'yi kandırıp Yerkara denilen bir yere götürüyor. Nikki de orada bin yıl boyunca uyuyor (Yerkara'da zaman farklı işler) ve uyandığında Yeryüzey'e dönmek istiyor. Çünkü veda edemeden ayrıldığı ailesi ve çok sevdiği sevgilisi Jack Yeryüzey'de. Ama Yeryüzey'de sonsuza dek kalamaz çünkü Yerkara'ya döneceğine söz verdi. Şimdi sevgilisi Jack'ten ayrılmamak ve Yerkara'ya dönmemek için bir yol bulmak zorunda.
 


 
 
     Şekil B'de ise Cam Şato karşılıyor bizi. Celaena Sardothien, Adarlan Suikastçısı Endoiver'de köle olarak geçen bir yılının ardından Veliaht Prens Dorian Halliviard'tan gelen teklifi kabul ediyor. Açlık oyunları tadında bir yarışmaya katılacak ve kazanırsa 4 yıl kralın yaverliğini yapmaya, sonrasında da özgür olmaya hak kazanacak.


 
 
     Şekil C'de ise Melez Sözleşmeleri adındaki kitabın ikincisini görüyoruz. Bir keresinde kapağından  saatlerce gözlerimi alamamıştım. Alex ve Seth birbirlerine yapışıkmış gibi gezmeye devam ederken, Alex'le Aiden'ın arkadaşlığı büyük hasar alıyor. Ayrıca Seth'i ortadan kaldırmak isteyen yeni düşmanlar ortaya çıkıyor ve Alex'i hedef alıyorlar.
 
 
     İşte böyle harika üç kitabın ortasına düştüm ve ilk önce hangisini yorumlayacağımı seçemiyorum. Sayfanın yanındaki ankete 30 Nisan'a kadar oy verin ve ilk hangi kitabın yorumunun yayınlanmasını istediğinizi belirtin.