12 Kasım 2013 Salı

Kitap Tanıtımı: Araf - Jamie McGuire

     Selam. Uzun bir süredir ortalıkta yokum, biliyorum. Okul, okul ve yine okul. Neyse. Yabancı Yayınları, Tatlı Bela ve Ayaklı Bela'nın yazarından yeni bir kitap yayınladı. İlginç bir kitap gibi geldi ama okuyup okumamak konusunda kararsız kaldım. Sizinle de paylaşayım dedim. Okuyanlar benimle kitap hakkındaki düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim.
 
     Hazır söz etmişken, Ayaklı Bela'yı bitirdim ama yorumunu haftalar sonra falan yazabilirim. Sınavlar, sınavlar ve yine sınavlar.
 
     Kitap, en başında erkek olduğunu sandığım ama açıkça kadın olan yazarın (:D) meleklerle ilgili bir üçlemesinin ilk kitabı. Bir yerlerde "Hush Hush'a benziyor gibi" diye yorumlar gördüm, siz de görebilirsiniz ama takmayın. İnsanlar vampirli kitap görünce "Alacakaranlık'a benziyor" ve melekli kitap görünce de "Hush Hush'a benziyor" deyip duruyorlar. Onlar kafayı Hush Hush'la bozmuş. Çoğu zaman "sadece kitap okuduğumu" görenler bile yanıma gelip, Hush Hush mı okuyorsun, diye soruyor. Hayır, hayır, Hush Hush değil. Merhaba? Dünyada Hush Hush serisinden başka kitaplar da var. Dinlemeyin onları.
 
     Saçma açıklama bölümü bittiğine göre kitabın tanıtımını okuyabilirsiniz.
 
 
 
 
KİTAP KÜNYESİ:
 
 

Kitap Adı: Araf
Özgün Adı: Providence
Seri: Providence #1
Yazarı: Jamie McGuire
Çevirmeni: Nergis Karababa
Yayınevi: Yabancı
Türkiye Yayın Tarihi: Kasım 2013
Sayfa Sayısı: 504
Piyasa Fiyatı: 23,00 TL
Goodreads: 4.08
 


ARKA KAPAK:
 
 
 
IŞIĞIN OLDUĞU YERDE, KARANLIK DA VARDIR.

Nina, babasının ölümüyle kendisini Providence’ta varlığından hiç haberdar olmadığı bambaşka bir dünyanın içinde bulur. Babasının cenazesinin olduğu gün otobüs durağında tesadüfen karşılaştığına inandığı çekici, karşı konulamaz Jared ile yakınlaşmasıysa Nina’nın hayatını tamamen altüst eder.

Jared ile Nina’nın birbirlerine âşık olmaları işleri tamamen zora... sokar. Jared, Nina’yı sadece babasının düşmanları olan insanlardan değil, kendi soyundan olan yarı meleklerle Cehennem’deki Şeytanlar’dan da korumak zorunda kalır. Jared ile Nina’nın birlikte olabilmek için kaderlerine karşı gelip düşmanlarını alt etmeleri gerekir.

Tatlı Bela ve Ayaklı Bela romanlarıyla olay yaratan Jamie McGuire, bu kez farklı bir seriyle karşımıza çıkıyor.

Providence üçlemesinin ilk romanı Araf, devamını merakla bekleyeceğiniz fantastik bir aşka sahne oluyor.