15 Ağustos 2014 Cuma

Kitap Okumak Ama Okuyamamak ve Diğer Ergen Sorunlarım

     Birkaç ayda bir yazdığım, hiçbir şeyle alakası olmayan, gereksiz, sıkıcı ve öylesine konuştuklarım etiketi altında topladığım yazılarım var ya. Şu an onlardan birini okuyorsunuz. Bunu sizi bilgilendirmek için yazmışım gibi görünebilir ama aslında tamamen kendim için yazıyorum. Çünkü uzun süredir yazmayınca kendimi çok boş hissettim ve bu boşluğu doldurmam gerek.
 
     Tekrar ediyorum, bu yazının tamamını kendim için yazdım. Okumanız gerekmiyor. Kitaplarla ilgili olmayacak muhtemelen. Hayatımdan falan bahsetmeye başlayabilirim. Okuyacaksanız devam etmeden önce kendinizi hazırlayın.
 
     "Kitap okuyamıyorum" tarzında bir sorunum var. Okuyamıyorum ama okuyorum. Okuyorum ama okuyamıyorum. Önceden okuduğum birkaç kitaba yeniden başladım ama şimdilik hiçbirini bitiremedim. Taht Oyunları'nı da bitiremiyorum. Üç yüz sayfa okudum. Aslında çok beğendim ama devam etmekte ciddi sorunlar yaşıyorum. Şanslıysam üç günde yirmi sayfa falan ilerleyebiliyorum.
 
     Günler günler günler önceki Bir Sır Saklı İçimde yorumumda uzun bir süre yeni yazı gelmeyebileceğiyle ilgili sizi uyarmıştım ama bu uzun daha da uzayacakmış gibi göründüğü için tekrar edeyim dedim. O yüzden bunu yazmaya karar verdim.
 
     Şimdi maddeler halinde açıklamalar bölümü geliyor.
  • Yazın ilk iki ayını planladığım gibi kitap-dizi-film şeklinde sürdürdüm ama sonra bir anda durdum. Sadece kitap okuyamamak değil, hiçbir şey yapamıyorum. Sıcaklardan olabilir.
  • Annemle bir şeyler yapıyorduk son zamanlarda. İki kitabıma başlayıp birini bitirdi ki bu iyi bir şey çünkü annem hayatta benim kitaplarımla ilgilenmez. Sonra her gece film izlemeye başladık. O Düşlem'le bana Star Wars'ın tüm filmlerini izletti, biz de onu Doctor Who delisi yaptık. Sürekli Doctor Who yüzünden bilgisayarı işgal ediyor.  En başında biz de onunla bir daha izliyorduk ama artık sadece arada sırada geliyoruz. Günde on bölüm falan izliyor da kadın.
  • Rose'un babasıyla ilgili olay yüzünden uzun süredir, ölenlerin paralel evrende yeniden doğduğunu sanıyormuş zavallı. Çok tatlı. Bugün ona böyle bir şey olmadığını açıklamak zorunda kaldım.
  • Bir de karanlıkta Ağlayan Melek pozisyonunda durursam çok korktuğunu keşfettim.
  • Bunlardan neden bahsettiğimi merak ediyor olabilirsiniz ama bekleyin. Bir yere bağlayacağım.
  • Yani, annemle her gece bir şeyler izleme geleneğimizin artık onun kendi başına izlemesi ve bizim başka odalarda başka şeylerle uğraşmamız haline gelmesi kafamı karıştırdı. Normalde bunun daha çok kitap okumamı sağlaması gerekir ama bunun yerine her şeyden uzaklaşmaya başladım. Şimdi de günlerimi nasıl geçirdiğimi bilmiyorum. Hiç kitap okumuyorsam, bir şey seyretmiyorsam, internete girmiyorsam ne yapıyorum ki ben.
  • Galiba bu olaylar benim başıma her yaz, Temmuz-Ağustos aylarında geliyor. Ama suçu Doctor Who'da ve annemde aramak çok mantıklı bence.
  • Tekrar kitap okuyabilmek istiyorum. Zaten okunan kitapları yeniden okumak dışında çözüm önerileriniz varsa yazın lütfen. Hatta diğer konularda da herhangi bir tavsiye alabilirim. Çok çaresizim.
     Çok uzun bir süre daha yazı gelmeyebilir. Öldüğümü düşünüp endişelenmeyin. Aslında bu süre içinde gerçekten ölebilirim de tabii. Bu da bir ihtimal.

***

     Tekrar merhaba. Yukarıda okuduğunuz kısmın tamamını dün gece yazmış ama o anki ruh halimle aptalca bir şey söylemiş olabileceğimi düşünüp yayınlamamıştım. Bugün yazıyı bir daha okudum ve yayınlanabilecek durumda olduğuna karar verdim. Bundan çok daha saçma yazılar yazmışlığım var.

     Diğer sorunlarımı çözdüm sanırım. Çözmemiş de olabilirim. Yarın düşüncelerim yine değişebilir. Ergenlik... Ama hala kitap okuyamıyorum. O konuda hala tavsiye alabilirim.

     Yazmayı çok özlemişim. Az önce bir de kitap tanıtımı yazdım ve onu da bundan sonra yayınlayacağım. Yorum yazamıyorum. Kitap okumuyorum çünkü. Tavsiyeler.