11 Eylül 2013 Çarşamba

Mimlenmişim *-*

Hani bazen bloggerlar kendi aralarında birbirlerini mimleyerek hakkında bir şeyler öğrenirler falan onlara mim diyoruz. Az önce Hayallerimde Saklı Gerçekler tarafından mimlendiğimi gördüm ve çok sevindim çünkü bloggerlar arasındaki etkinlikleri, mimleri falan çok severim :D. O yüzden uzun uzun cevaplar vermeyi planlıyorum ama eğlenceli olacak :D.
 
1) Hayatınızda hiç mucize olarak nitelendirebileceğiniz bir olay yaşadınız mı?
 
Son zamanlarda blog yazılarımda bayağı bir rezil ettiğim en yakın arkadaşım Buse'yle tanışmam kesinlikle mucizeydi. Eskiden çok yalnızdım ve sürekli bunalım halindeydim. Kardeşimi saymazsak bir tane bile arkadaşım yoktu ve kimse benimle konuşmazdı. Sonra Buse bizim sınıfa geldiğinde o kadar havalıydı ki hemen bir sürü arkadaş edinmişti. Sonra yalnız olduğumu görünce diğer tüm arkadaşlarını bırakıp benimle takılmaya başladı. Basit bir şey gibi görünse de benim için çok önemli. Onu çok seviyorum *-*.

 
2) Almayı düşünüp de alamadığınız ne var?

Kitap. Bir sürü kitap. Ve biraz daha kitap. Ve biraz daha. Sonsuz kitaplar. Bir de onlar için kocaman, duvardan duvara bir kitaplık. Bir de almak istediğim sayısız müzik albümü var tabii. Geçenlerde D&R'da Pink Floyd'un 2 diskten oluşan The Wall albümünü gördüm, sonra da 145 TL yazısını gördüm ve sakince yerine geri koydum. Onu istiyorum. Ayrıca bir sürü plak da istiyorum. Bir de karavanla dünya turu, lütfen.

 
3) Kıyafet konusunda takıntılarınız var mı?

Çok renkli şeyleri ve ekose desenli (benim deyimimle masa örtüsü deseni) şeyleri sevmem. Koyu renkler tercihimdir. Ama benim kıyafetten çok saç ve dövme takıntım var. Saçlarımın uçlarını boyatmak ve dövme yaptırmak istiyorum. Gölge avcısı mühürleri gibi bir sürü siyah dövme. Bir dakika, soru neydi?!
 

4) Nefret ettiğiniz huylar veya insanlar?

Önyargılı ve her şeyi eleştiren insanlar. Birinin içinden değil, dışından hoşlandığı için aşık olan insanlar. Sevgilisinden ayrılınca daha kötü bir şey olamazmış gibi böğürmeye ve bilek kesmeye başlayan insanlar. "Şişmanlar tayt giymesin, şişmanlar yemek yemesin, hatta bence bırakın ölsün şişmanlar" tarzında takılan insanlar. Kitap okuyanları küçümseyen insanlar. Justin Bieber veya One Direction dinleyenlere ergen, kezban; rock ve metal dinleyenlere satanist diyen insanlar. Cinsiyet ayrımcılığı yapan insanlar. Homofobik insanlar. Birisini diniyle yargılayan insanlar.  vs vs
(Bu sonsuza kadar devam eder. Ben nefret dolu biri değilim, dünyanın geri kalanı nefret edilecek huylar taşıyor.)


5) Sizi en net tanımlayan kelime?

Tuhaf. Beni gerçek hayatta tanısanız koşarak kaçardınız.

 
6) Hayata yeniden gelme şansınız olsaydı nerede doğardınız?

Türkiye'de bir yerlerde. Sanırım.


7) Tek başına bir insan keyiflenmek için ne yapabilir?
 
Kitap okuyabilir ve müzik dinleyebilir. Gerçi ben keyiflenmek için müzik dinlemem, aksine depresif şarkılar dinleyip iyice moralimin içine ederim (Manyak mıyım neyim?). Ama kitap okumak her şeyi çözer. Kitap okumayı sevmeyen biriyseniz hayatta kalmanız çok zor bence.

 
8) Nikah masasında evleneceğiniz kişi size hayır dese ne yaparsınız?
 
Dış görünüşü hiç önemsemesem de karakter özellikleriyle ilgili sonsuz standartlarım olduğunu gördünüz. Bence dünyada benim için yeterince mükemmel bir erkek yok. Varsa bile zaten o bana bakmaz. Yani ben kimseyle evlenemem, sevgilim olacağını bile sanmıyorum (Ciddiyim, o kadar detaycıyım ki hiç sevgilim olmadı, gerçi çıkma teklifi almış da değilim ama konumuz bu değil). Öyle yani, evlenmek istemiyorum ben. Tüm gün evde gerizekalının tekine yemek pişirmek ve temizlik yapmak istemiyorum. Hayatımı yaşamak ve yeni yerler görmek, tehlikeli şeyler denemek istiyorum. Evlenirsem bunları yapamam.


9) İnsan kaderini mi yazar kaderini mi yaşar?

Bir insanın karakter özellikleri çevresindeki insanlara, büyüdüğü ortama ve büyürken başından geçenlere göre değişir. Bence saydığım bu üç faktör yaşadığı kaderdir -ya da en azından başkalarının seçimlerinin sonucudur, kendisi değiştiremeyeceği şeylerdir. Ama bu üçüne göre değişen karakter özellikleri ve bu özelliklere göre sergilediği davranışlar kendi seçimidir.


10) Aklınıza gelen ilk İngilizce kelime?

BOOK! Evet, takıntılıyım. O kadar İngilizce biliyorum ama tek düşündüğüm bu :P.

 
11) İnternette sahip olduğunuz ilk nickname?
 
En ufak bir fikrim yok o.O. Hayır, onu cidden ezberleyen var mı? Ben interneti ilk keşfettiğimde binlerce saçma siteye ve foruma üye olmuştum ve hepsindeki nickname'lerim de birbirinden saçmaydı. Bilmek istemezsiniz.
 
***
 
Çok uzun sürmüş o.O. Neyse, benim çok sevdiğim ve her yazılarını manyak gibi yalayıp yuttuğum bloglar var ama onları mimlersem de beni takmazlarsa diye korkuyorum. O yüzden hem sevdiğim hem de beni takacaklarını düşündüklerimi mimliyorum: Mensis Kitaplık, Büyülü Kitaplık ve Colorful Book ^_^