3 Ocak 2016 Pazar

Kitap Alışverişi #8: Aslında Alışveriş Değil

 
 
     Yabancılardaki "book haul" olayı hoşuma gidiyor. Ama onu yeterince Türkçeleştiremediğimiz için yerine "kitap alışverişi"ni kullanıyorum ve bu da başkasının verdiği kitapları dahil etmeyi tuhaf kılıyor. Ama umurumda değil. Yukarıda yılbaşı hediyesi olarak gelen veya kardeşime ediyormuş gibi yaparak kendime hediye ettiğim yeni kitapları görüyorsunuz.

 
     Ejderin Aşkı'nı kardeşim "rüşvet olarak hediye aldı". Tam olarak bu kelimelerle. Ben de ona Ejderin Arzusu'nu aldım. Sonuçta kitaplığımız ortak. Çok tatlıyız.

 
     Kayıp Kız'ı diğer tüm ünlü kitaplardaki gibi herkesten sonra okuyacağım. Aslında film kapağını istemiyordum ama neyse.  Bane Günlükleri, bir başka gölge avcısı kitabı. Magnus'u anlatan koca bir kitap. Lady Midnight'ın çıkmasına az kaldı. Dizinin çıkmasına daha da az. İlk bölümün birkaç dakikasını yayınlamışlardı, iğrençti. Yine de heyecanlıyım. En kötü ihtimalle her hafta düzenli olarak dalga geçebileceğim bir şey çıkar.

 
     Paranormal'i muhtemelen diğer kitaplarını da alınca okurum. Canavarlar Denizi'ni bu ay okurum diye düşünüyorum. Bu kadar kısa olduğunu bilmiyordum, sayfalar zaten ince. O kadar minik ki kendi içine çöküp yok olabilir.

 
     Dövüş Kulübü'nü de bu ay okurum diye düşünüyorum ama ben çok fazla şey düşünüyorum. Paranormal'i veren ve Dövüş Kulübü'nden spoiler veren kişi aynı. Selam pislik, bunu okuduğunu biliyorum. İki Şehrin Hikayesi diğerlerinden farklı olarak okul için ama zaten okuyacaktım. Üçte birini falan okudum, güzel gidiyor. Normalde klasiklere yorum yapmam ama buna yapabilirim.
 
     Böyle işte. Yeni kitaplar görünce eski heyecanım geri döndü. Sınav haftasında olmam üzücü. Tuhaf bir şekilde ne zaman yeni kitap alsam sınav haftasındayım. Yüce kitap tanrıları tarafından sadakatimle sınanıyorum. Tüm gün dizi izleyen insan geri dönmeden önce olabildiğince fazlasını okuyabilmem dileğiyle.