31 Temmuz 2016 Pazar

"Canavarın Çağrısı - Patrick Ness" Kitap Yorumu

 
KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Canavarın Çağrısı
Özgün Adı: A Monster Calls
Yazarı: Patrick Ness
Çevirmeni: Arif Cem Ünver
Yayınevi: Tudem
Türkiye Yayın Tarihi: Şubat 2014
Sayfa Sayısı: 216
Piyasa Fiyatı: 27.00 TL
Goodreads: 4.31

 
ARKA KAPAK:
 
CANAVAR, GECE YARISINDAN HEMEN SONRA ÇIKTI ORTAYA.
 
Ancak, on üç yaşındaki Conor'ın beklediği canavar bu değil. O, annesi tedavilere başladığından bu yana neredeyse her gece gördüğü kâbustakini bekliyor. Oysa bu çok farklı, ona hikâyeler anlatıyor. Ve olabilecek en tehlikeli şeyi istiyor Conor'dan: GERÇEĞİ.

Bir çocuğun, onun hasta annesinin ve hiç beklenmedik ziyaretçisi canavarın cesur, karanlık ama gülümseten hikâyesi...

"Ness öykü içinde öykü anlatırken, tıpkı canavarın Conor'a yaptığı gibi sağ gösterip sol vuruyor, zaman ve mekânın sınırlarını aşan gerçeküstü örtüşmelerle okuru şaşırtıyor."
Şiirsel Taş
 

BENİM YORUMUM:

18 Temmuz 2016 Pazartesi

"Scarlet - Marissa Meyer" Kitap Yorumu


KİTAP KÜNYESİ:

Kitap Adı: Scarlet
Özgün Adı: Scarlet
Seri: Ay Günlüğü #2
Yazarı: Marissa Meyer
Çevirmeni: Deniz Arı
Yayınevi: Artemis
Türkiye Yayın Tarihi: Ocak 2015
Sayfa Sayısı: 486
Piyasa Fiyatı: 24.00 TL
Goodreads: 4.31


ARKA KAPAK:

DÜNYA YOK OLMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYAYKEN, KÜLKEDİSİ İle KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ’IN YOLLARI KESİŞECEK…

Mekanik ustası sayborg Cinder hapishaneden kaçma planları yapıyor ancak bunu başarabilse bile dış dünyanın tehlikelerine karşı kendini nasıl koruyacak?

Dünya’nın diğer ucunda, Scarlet Benoit’nın büyükannesi günlerdir kayıp. Scarlet büyükannesini bulmasına yardımcı olabilecek bir sokak savaşçısı olan Wolf’la tanıştığında, başta bu yabancıya güvenmekte tereddüt ediyor. Ne de olsa sokaklar ‘kurt’larla dolu!

Yolları kesişen Scarlet, Wolf ve Cinder birlikte esrarengiz bir maceraya atılırken onları bekleyen yeni bir gizemden habersizler. Şimdi üç masal kahramanı da Ay Ülkesi kraliçesinin hep bir adım önünde olmak zorunda. Çünkü kötü kalpli kraliçe, yakışıklı prensi kendi kralı ve esiri yapmak için elinden geleni ardına koymayacak.


BENİM YORUMUM:

7 Temmuz 2016 Perşembe

"Cinder - Marissa Meyer" Kitap Yorumu

 
KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Cinder
Özgün Adı: Cinder
Seri: Ay Günlüğü #1
Yazarı: Marissa Meyer
Çevirmeni: Deniz Arı
Yayınevi: Artemis
Türkiye Yayın Tarihi: Ocak 2015
Sayfa Sayısı: 417
Piyasa Fiyatı: 24.00 TL
Goodreads: 4.14

 
ARKA KAPAK:
 
Gelecekte bile, hikâye "bir varmış bir yokmuş" dİye başlıyor…
 
İnsanlarla androidlerin yan yana dolaştığı Yeni Pekin'e hoş geldiniz. Her ne kadar birlikte yaşamayı başarsalar da türlerin dostluğu sanıldığı kadar kolay değil. Ölümcül bir veba insan nüfusunu tehdit ediyor. Ay İnsanları, Dünya'yı uzaydan izleyerek doğru zamanı kolluyor. Kimse Dünya'nın kaderinin tek bir kıza bağlı olduğunun farkında bile değil…

Becerikli bir mekanik ustası olan Cinder, herkesten saklasa da aslında bir sayborg. Üvey annesinin hakaretleri yetmezmiş gibi şimdi bir de üvey kardeşinin hastalanmasından sorumlu tutuluyor. Yakışıklı Prens Kai'in hayatına girmesiyle birlikte, Cinder birden kendini gezegenler arası bir anlaşmazlığın ortasında buluveriyor. Sorumluluk ve özgürlük, sadakat ve ihanet arasında kalan Cinder, Dünya'nın geleceğini koruma altına almak için önce kendi geçmişinin sırlarını açığa çıkarmak zorunda... Yeniden kurgulanmış bu masalda Külkedisi ile tekrar tanışmaya ne dersiniz?
 
BENİM YORUMUM: