18 Şubat 2016 Perşembe

"Gölge Öpücük - Richelle Mead" Kitap Yorumu

 
KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Gölge Öpücük
Özgün Adı: Shadow Kiss
Seri: Vampir Akademisi #3
Yazarı: Richelle Mead
Çevirmeni: Yeliz Üslü
Yayınevi: Artemis
Türkiye Yayın Tarihi: Mayıs 2010
Sayfa Sayısı: 428
Piyasa Fiyatı: 20.00 TL
Goodreads: 4.40

 
ARKA KAPAK:
 
St. Vladimir Akademisi’nde bahar dönemiydi. Rose Hathaway’in mezuniyeti yaklaşmıştı. Ancak Mason’ın ölümünden beri toparlanamamıştı Rose. Geçmiş hesaplar yakasını bırakmıyor ve bu durum derslerine konsantre olmasını engelliyordu. Dahası, en yakın arkadaşı Lissa’yla ilgili korkunç ve önlenemez düşler görüyordu. Fakat hepsinden önemli bir şey vardı. Rose aşıktı!

Hem de hocası Dimitri’ye…
 
Bu seferki gelip geçici bir şey de değil, düpedüz aşktı. Peşindeki Strigoiler’in saldırısıyla ortalık karışacaktı. Rose, hayatını değiştirecek bir yol ayrımındaydı. Ya en yakın arkadaşını koruyacak ya da aşkın peşinden gidecekti.

Vampir Akademisi’nde hiç olmadığı kadar korkunç ve karmaşık bir ders yılına hazır olun!
 
BENİM YORUMUM:

13 Şubat 2016 Cumartesi

"Buz Öpücük - Richelle Mead" Kitap Yorumu

 
KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Buz Öpücük
Özgün Adı: Frostbite
Seri: Vampir Akademisi #2
Yazarı: Richelle Mead
Çevirmeni: Selim Yeniçeri
Yayınevi: Artemis
Türkiye Yayın Tarihi: Kasım 2009
Sayfa Sayısı: 311
Piyasa Fiyatı: 19.00 TL
Goodreads: 4.30
 
 
 
ARKA KAPAK:
 
Aşk ve kıskançlık zorunlu bir kış tatilinde çarpışırsa, eğlence kana bulanabilir!
Rose, Dimitri'yi seviyor. Dimitri de belki Tasha'yı seviyor. Ve Mason da Rose ile birlikte olmak için canını vermeye hazır. St. Vladimir'de kış tatili geldi ama Rose tatil havasına bir türlü giremiyor. Muazzam bir Strigoi saldırısı okulu yüksek alarm durumuna geçirdi ve Akademi artık Gardiyanlar'la dolu. Ki aralarında Rose'un çetin ceviz annesi Janine Hathaway de mevcut. Ayrıca annesiyle teke tek dövüş yetmezmiş gibi, Rose'un yakışıklı eğitmeni Dimitri'nin de başkasında gözü var. Rose ise beynine hapsolduğu arkadaşı Lissa'nın 'çok özel hayatına' istemeden de olsa tanıklık ediyor. Strigoiler yaklaşıyor, Akademi hiçbir riski göze almıyor. Bu sene, St. Vladimir'in yıllık kayak tatilli mecburi. Ancak göz kamaştırıcı kış manzarası ve şık Idaho tatilköyü yalnızca bir güven ilüzyonu. Üç arkadaş ölümcül Strigoilere karşı bir harekette bulunup kaçınca Rose, onları kurtarmak için Christian ile güçlerini birleştiriyor. Ancak kahramanlığın da bir bedeli var elbet... Çok fena, çok.
 
BENİM YORUMUM:

5 Şubat 2016 Cuma

"Mekanik Kalp - Mathias Malzieu" Kitap Yorumu


KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Mekanik Kalp
Özgün Adı: La Mécanique du Cœur
Yazarı: Mathias Malzieu
Çevirmeni: Gülçin Şahin
Yayınevi: DEX
Türkiye Yayın Tarihi: Ağustos 2011
Sayfa Sayısı: 148
Piyasa Fiyatı: 13.00 TL
Goodreads: 3.61
 
 
ARKA KAPAK:
 
Edinburg, 1874.
 
Jack dünyanın en soğuk gününde doğar. Ancak kalbi donmuştur. Doğumuna yardım eden yarı-büyücü, yarı-şaman ebe, sakat kalbin yerine bir saat yerleştirerek bebeği kurtarmayı başarır. Jack artık tüm duygusallıklardan uzak durmak koşuluyla yaşayabilecektir: Yani öfkelenmemeli ve en önemlisi de âşık olmamalıdır. Ama küçük bir sokak şarkıcısının kor gibi bakışları, kahramanımızın kalbini çetin bir sınamadan geçirir. Her şeyle karşılaşmaya hazır olan Jack, onu İskoçya’nın koylarından alıp Granada’ya değin götürecek ve ona aşkın eziyetiyle birlikte büyük zevklerini de tattıracak olan, Don Kişotvari bir aşk arayışına atılır.

Aşk gerçeğinin fantastik unsurlarla iç içe geçtiği bu modern masal, ironinin zorlu zirvelerinde geziniyor. Mekanik Kalp, farklı olanı reddetmenin şiddetini, büyük çocukların takdirine sunuyor.
  
 
BENİM YORUMUM: