24 Ocak 2016 Pazar

"Gölge Avcısının El Kitabı - Cassandra Clare + Joshua Lewis" Kitap Yorumu

 
KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Gölge Avcısı'nın El Kitabı
Özgün Adı: The Shadowhunter's Codex
Yazarı: Cassandra Clare, Joshua Lewis
Çevirmeni: Zeynep Arıkan
Yayınevi: Artemis
Türkiye Yayın Tarihi: 18 Kasım 2014
Sayfa Sayısı: 320
Piyasa Fiyatı: 25.00 TL
Goodreads: 4.11
 

ARKA KAPAK:
 
Gölge Avcıları dünyasına ışık tutacak bu resimli rehber sayesinde bildiğiniz dünyanın ötesine geçmeye hazırolun!
Hem "Ölümcül Oyuncaklar" hem de "Cehennem Makineleri"nde adı geçen bu el kitabı, 13. Yüzyıldan beri Gölge Avcısı olma yolundaki her genç Nefilim için vazgeçilmez bir ihtiyaç. Ahenkle resimlenmiş rehberimiz, meşhur Nefilimler'in gelmişinin ve geçmişinin yanısıra, diğer Aşağı Dünyalılar'ın tasvirlerini de içeriyor.
Ancak bu kitap, Gölge Avcısı'nın El Kitabı'nın sıradan bir baskısı değil.Clary'nin kendi nüshası. Kendisi de bir sanatçı olan Clary, kitapta arkadaşlarının ve ailesinin enfes çizimlerini yapmış, sayfa boşluklarına işinize yarayacak öneriler karalamış. Jace ve Simon'ın kendifikirlerini eklemelerine de engel olamamış. Bir yandan ansiklopedi, bir yandan tarih kitabı, bir yandan da alıştırma kitapçığı olan bu rehber, 13.yüzyıl da çok satar listesi gibi bir gelenek olsaydı tıpkı "Ölümcül Oyuncaklar" ve "Cehennem Makineleri" gibi zirveyi kimseye bırakmazdı!
 
BENİM YORUMUM:

18 Ocak 2016 Pazartesi

2016'da Çıkacak Merak Ettiğim Kitaplar

     Selam. Size 2016'da çıkacak olan kitaplardan en merak ettiklerimi hazırladım. Bunlar yurtdışında yayınlanacak olanlar. Yani bu kitaplar bu yıl içinde çevrilecek diye bir şey yok. Çıkış tarihlerinde de değişmeler olabilir. Ayrıca kapağı ve adı belirlenmemiş olanlar var. Bu listeyi şu andaki duruma göre hazırladım yani gelecekten geldiyseniz kafanız karışmasın.

     Sıralama yapacaktım ama yapmadım.


1. Feverborn - Karen Marie Moning (Ateş #8)
19 Ocak 2016

Önce en önemlisi. "Ama en son beşinci kitabı okudun" diye düşünüyor olabilirsiniz. İtiraf zamanı. Merakıma yenik düşüp Burned'ün birazını sesli kitap olarak dinledim. Aslında neredeyse tamamını. Ama önemli değil çünkü serinin en kötü kitabıydı. Belki de seslendirmeye gıcık olmuşumdur. Tabii ki Feverborn'dan önce Iced'la Burned'ü bir de elime alıp okuyacağım ama olayları zaten bildiğim için Feverborn'a heyecanlanabilirim. Kapaktaki ya saçlarını düzleştirmiş Dani ya da Mac'in saç rengi takip edemeyeceğimiz hızla değişiyor.

3 Ocak 2016 Pazar

Kitap Alışverişi #8: Aslında Alışveriş Değil

 
 
     Yabancılardaki "book haul" olayı hoşuma gidiyor. Ama onu yeterince Türkçeleştiremediğimiz için yerine "kitap alışverişi"ni kullanıyorum ve bu da başkasının verdiği kitapları dahil etmeyi tuhaf kılıyor. Ama umurumda değil. Yukarıda yılbaşı hediyesi olarak gelen veya kardeşime ediyormuş gibi yaparak kendime hediye ettiğim yeni kitapları görüyorsunuz.