30 Ekim 2015 Cuma

Would You Rather / Hangisini Seçerdiniz 2.0


     Selam dünyalılar. Yeni Bir Umut'u yorumlayacaktım ki uzun zamandır yorum dışında bir şey yazmadığımı fark ettim ve ben de dahil olmak üzere herkes bundan sıkıldı. Ama aklıma yazabileceğim başka bir yazı gelmedi ve artık herkes video çektiği için kendimi geride kalmış ve eski kafalı hissediyordum ve artık pek fazla tag/mimle de karşılaşmıyorum ve karşılaştıklarım da yabancı booktuberlardan uyarlanmış şeyler oluyor o yüzden böyle bir şey yaptım.
 
     Bu yazımda "Hangisini Seçerdiniz" adlı, yine yabancı booktuberlardan uyarlanmış bir tag yapmıştım. Bir başka booktuber onun 2.0 versiyonunu yapmış. Aslında yapalı bayağı oldu ama az önce Kat'in videosunu izledim. Bildiğim kadarıyla henüz kimse bu versiyonu Türkçe'ye uyarlamadı. Biraz değişiklik olarak mükemmel bir fikir gibi göründü.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     Would You Rather fikrinin orijinal sahibi Rachel Reads, şu an gördüğünüz versiyonunu yapansa steakuccino. İkisinin de videosunu izlemedim ama fikri asıl bulanların videolarının linkini vermeden başka bir dile uyarlamak yanlış geldi. Yine de tuhaf. Kendi kendime soru sorup cevaplıyormuş gibi hissediyorum. Neden hala konuştuğumu da bilmiyorum. 

28 Ekim 2015 Çarşamba

"Kralların Çarpışması - George R. R. Martin" Kitap Yorumu

 
KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Kralların Çarpışması
Özgün Adı: A Clash of Kings
Seri: Buz ve Ateşin Şarkısı #2
Yazarı: George R. R. Martin
Çevirmeni: Sibel Alaş
Yayınevi: Epsilon
Türkiye Yayın Tarihi: 2012
Sayfa Sayısı: 504 + 488
Piyasa Fiyatı: 20.00 TL + 20.00 TL
Goodreads: 4.39
 
 
 
 
ARKA KAPAK:
 
 Krallar çarpışırken tüm diyar titrer...
George R. R. Martin, Taht Oyunları'nın sabırsızlıkla beklenen devam kitabı Kralların Çarpışması'nda okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. Büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor.

Alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. Ejderha Kayası'nın kadim kalesinden, Kışyarı'nın haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. Altı güç, Demir Taht'ı ve parçalanmış Yedi Krallık'ı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. Gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. Bir akıl şövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. Bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; Ay Dağları'nın vahşi adamları, yağma için inmektedir. Kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir...
 
BENİM YORUMUM:
 

10 Ekim 2015 Cumartesi

"Sert Rock - Olivia Cunning" Kitap Yorumu

 
KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Sert Rock
Özgün Adı: Rock Hard
Seri: Günahkarlar Turnede #2
Yazarı: Olivia Cunning
Çevirmeni: Tuba Özkat
Yayınevi: Ephesus
Türkiye Yayın Tarihi: Eylül 2013
Sayfa Sayısı: 427
Piyasa Fiyatı: 20.00 TL
Goodreads: 4.13

 
ARKA KAPAK:
 
Metal vokalisti Sed Lionheart yalnızca sesini kullanarak binlerce kadını çılgına çeviren bir rock yıldızıdır. Ne var ki, Jessica'yı kaybettiğinden beri kendisini tutkulu hissedebildiği tek yer sahnelerdir.

Hukuk fakültesinde okuyan Jessica, kalbi paramparça olsa da Sed'le olan ilişkisini sonlandırarak kendi çabalarıyla başarıya ulaşmakta kararlıdır. Ancak önceden tahmin edemediği bir gerçek vardır; etrafındaki hiçbir erkek Sed'in yerini dolduramayacaktır.

Dizginlenemeyen arzular, kalabalıklar içindeki ahlaksız yakınlaşmalar ve tüm bu yaşananların alevinde parlamak üzere olan skandallar... Hazır mısınız?

"Bu seri bir efsane olacak!"
Goodreads

"Bir heavy metal grubunun sahne arkası dünyasına erotik bir baskın..."
Fresh Fiction
 
BENİM YORUMUM: