29 Haziran 2015 Pazartesi

"Umutsuz - Colleen Hoover" Kitap Yorumu

 
KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Umutsuz
Özgün Adı: Hopeless
Seri: Umutsuz #1
Yazarı: Colleen Hoover
Çevirmeni: Kübra Tekneci
Yayınevi: Epsilon
Türkiye Yayın Tarihi: Ekim 2013
Sayfa Sayısı: 429
Piyasa Fiyatı: 22.00 TL
Goodreads: 4.40
 
 
 
ARKA KAPAK:
 
 
Lise son sınıf öğrencisi olan Sky çapkınlığı kendi şanıyla yarışan Dean Holder'la tanışır. İlk karşılaştıkları andan itibaren Holder onu hem korkutur hem de cezbeder. Ona dair bir şeyler, Sky'ın derinlere gömmek için çok uğraştığı sıkıntılı geçmişine ait anılarını ateşler. Sky ondan uzak durmaya kararlı olsa da Holder'ın kararlı tutumu ve esrarengiz gülümsemesi savunmasını yerle bir edip aralarındaki bağın güçlenmesini sağlar. Ama gizemli Holder'ın sakladığı sırlar vardır, bu sırlar ortaya çıkar çıkmaz Sky sonsuza kadar değişir ve güven duygusu gerçekler karşısında yenilgiye uğrar.Sky ve Holder ancak çıplak gerçeklerle cesurca yüzleşerek yaralarını iyileştirebilecek ve sınır tanımadan yaşayıp birbirlerini sevebileceklerdir.

Umutsuz nefesinizi kesecek, merakınızı uyandıracak size ilk aşkınızı hatırlatacak bir roman.
 
 

BENİM YORUMUM:

1 Haziran 2015 Pazartesi

"Cennet Ateşi Şehri - Cassandra Clare" Kitap Yorumu

 
 
KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Cennet Ateşi Şehri
Özgün Adı: City of Heavenly Fire
Seri: Ölümcül Oyuncaklar #6
Yazarı: Cassandra Clare
Çevirmeni: Zeynep Arıkan
Yayınevi: Artemis
Türkiye Yayın Tarihi: Ağustos 2014
Sayfa Sayısı: 800
Piyasa Fiyatı: 29.00 TL
Goodreads: 4.49

 
 
ARKA KAPAK:
 
Siyah, gece boyu avlanmanın rengi
Beyaz, ölümün ve yasın

Altın rengi, gelinlikler içindeki bir gelinde güzel

Ve kırmızı, büyüyü tersine çevirmeye özel

- Gölge Avcısı Çocuk Şiiri


Dünyayı sarsan kült seri "Ölümcül Oyuncaklar"ın merakla beklenen bu baş döndürücü finalinde, Clary ve arkadaşları şimdiye dek karşılarına çıkan en acımasız düşmanla savaşacak: Clary'nin ağabeyi.

Sebastian Morgenstern çoktan harekete geçti. Cehennem Kupası'nın gücüyle Gölge Avcıları'nı karanlık avcılara dönüştürüyor. Aileleri ve âşıkları birbirinden ayıran bu karanlık yaratıklarla Sebastian'ın ordusu gitgide genişliyor.


Köşeye sıkışan Gölge Avcıları, Idris'e çekilse de Alicante'nin meşhur iblis kuleleri bile onları Sebastian'ın gazabından uzak tutacak güçte değil. Üstelik Nefilimler, Idris'te kapana kısılmışken dünyayı iblislerden kim koruyacak?


Nefilimler'in hayal bile edemeyeceği kadar büyük bir ihanet açığa çıkarken Clary, Jace, Isabelle, Simon ve Alec'in kaçmaktan başka çaresi yok. Daha önce hiçbir Gölge Avcısı'nın ayak basmadığı ve giden hiçbir canlının geri dönemediği iblis topraklarının derinliklerine yolculuk etmek zorunda kalsalar da...

Dünyanın kaderi üzerine girişilen bu korkunç savaşta aşk feda edilecek ama ölüm yine de payına düşeni almadan gitmeyecek!