18 Mayıs 2015 Pazartesi

SHADOWHUNTERS     Bu yazıyı yazmayı bir süredir düşünüyorum. Bahsedebileceğim o kadar çok şey birikti ki yazacak konu bulmuşken bunu kullanmaya karar verdim.
 
     Çoğunuzun bildiği üzere, Kemikler Şehri'nin film denemesinin başarısız olmasından sonra bir de dizi çekilecek. Ki bu çok daha iyi çünkü filmde atlanan pek çok detaydan bahsedebilir, Simon'ın sıçana dönüştüğü sahneyi çekebilirler. Üstelik dizinin adı Shadowhunters; City of Bones ya da The Mortal Instruments değil. Yani Cehennem Makineleri'nden de parçalar görebiliriz. Sonuçta bir noktada Cehennem Makineleri'ni de olaya katmaları ya da altıncı kitaptaki çoğu yeri çıkarmaları gerekecek. Hepimiz birincisi tercih ediyoruz. Bana Tessa ve Jem'i göreceğiz gibi geliyor. Bir de Will'i katarlarsa muhteşem bir şeyler olur.
 
     Dizi 2016'da, yanılmıyorsam Ocak'ta yayınlanmaya başlayacak. Çekimlere başladılar sanırım, antrenman falan yapıyorlar. Tüm oyuncuların Twitter'larında saatler geçirdiğim için hepsinin rollerini ciddiye aldıklarını söyleyebilirim.
 
     Son zamanlarda üst üste çok fazla haber geliyor. İlk bölümün adı The Mortal Cup. Her bölüm 42 dakika kadar olacak. Sezonların kaç bölüm olacağıyla ilgili bilgi bulamadım. Bazı kaynaklara göre bölümleri yazarken sadece kitaptan değil, filmden de yararlanmışlar.  Evet, biraz heyecanlıyım.
 
     Oyuncuların çoğu belli oldu. Onlar için ayrı bir bölüm yapacağım.

17 Mayıs 2015 Pazar

"Karanlık Taç - Sarah J. Maas" Kitap Yorumu


KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Karanlık Taç
Özgün Adı: Crown of Midnight
Seri: Cam Şato #2
Yazarı: Sarah J. Maas
Çevirmeni: Deniz Başkaya
Yayınevi: DEX
Türkiye Yayın Tarihi: Ocak 2015
Sayfa Sayısı: 500
Piyasa Fiyatı: 27.50 TL
Goodreads: 4.52


 
 
ARKA KAPAK:
 
Karşınızda Kralın Şampiyonu Celaena Sardothien.
 
GÜZEL
ÖLÜMCÜL
EFSANEVİ
 
Celaena şeytanın buyruklarını yerine getiren zalim bir suikastçı mı? Gerçek sevgiyi arayan tutkulu bir âşık mı?

Kralın bir numaralı suikastçısı olan Celaena, sarayın en korkulan kadını. Ne kadar kan dökerse o kadar özgür olabiliyor. Ama üstlendiği her ölüm, söylediği her yalan, sevdiklerini tehlikeye bir adım daha yaklaştırıyor.

Yüzbaşı Westfall ve Prens Dorian onu korumaya devam etseler de, Celaena korkunç bir gecede, büyük bir trajedi yaşayacak. Celaena ne için savaşacak: Özgürlüğü mü, kalbi mi yoksa krallığının geleceği için mi?