23 Nisan 2015 Perşembe

Kitap Alışverişi #7: Kitap Fuarı

     Selam insanlar. Fuara gideceğimi söylemiştim. Gittim. Bununla ilgili yazının cumartesi geleceğini de söylemiştim. En azından söylediklerimden biri doğruydu.
 

     Yukarıda da yeni bebeklerimi görüyorsunuz.

     Altta hepsinden tek tek bahsedeceğim ama Nutuk'la Son Ada'nın resmini ayrıca çekmedim. Çünkü Son Ada'yı kardeşim okulda okutacakları için aldı, onun yorumunu duymadığım sürece kitabı pek umursamayacağım. Nutuk'u da son anda almaya karar verdik, yakın bir zamanda okumayacağım için kitaplığın parmak ucunda bile yetişemediğim noktasında duruyor. Ben de sandalyeye çıkmakla uğraşamadım.
 
 
     Efsane'yi çevrilmesinden çok daha öncesinden beri merakla bekliyorum. Ama tüm seri tamamlanmadan almadım çünkü Pegasus'un şu kutulu setlerinden yapacağından emindim. Ve istediğimi elde ettim. (Bakınız: İlk fotoğraf)
 
 
 
     Bundan hiç bahsetmedim ama Doctor Who: Shada'yı aylar önce aldım. Onun üstüne bir de bu güzelliğin çevrildiğinden haberim vardı ama okumak isteyip istemediğimden emin değildim. Sonra elime aldım. Sonra içini gördüm. Ve nefesim kesildi. Tanrı İthaki'yi kutsasın. Keşke Pegasus da ciltlerin içini simli yazılarla dolduracağına böyle bir şeyler yapsa.
 
 
 
     Alışverişin en heyecan verici kısımlarından biri. Tolkien'in hiçbir kitabını okumamış biriyim. Çok ünlü olan çoğu kitabı okumadım aslında. Hobbit'i de yakın bir zamanda almayacaktım ama çok güzel görünüyordu. Sağda gördüğünüz üzere çıplakken de çok seksi.
 
 
 
     Marslı'yı da almayı düşünmüyordum. Aslında İthaki'ye gitmeyecektim bile. Ama kapak çok güzel ve son zamanlarda herkes ondan bahsediyor. Gölge Avcısı'nın El Kitabı'nı almadan dönemezdim. Artemis vurunca ses çıkaran, isteseniz de bükemediğiniz kapaklardan yapmış. Dört de Dört'ü anlatan dört novellanın birleşimi. *gözlerini kırpıştırıp önceki cümleyi bir daha okur*
 
 
 
     Bunların ikisini de uzun zaman önce okudum. Şöyle ki Beni Seç kayboldu, Ruhsuz'u başkası ödünç vermişti o yüzden hiçbir zaman benim olmadı. Kitaplarının koleksiyonunu yapan insanlardan olduğum için kitaplığımda bulunmaları gerekiyordu. Ruhsuz'un diğer kitaplarını bir ara okuyacağım.
 
 

     Karanlık Taç, Cam Şato'nun ikincisi. Kapağı Cam Şato'dan bile daha iğrenç. Aslında seriye İngilizce devam etmek istiyordum çünkü orijinal kapaklar mükemmel ama gözümün önüne merakla beklediğim bir devam kitabı koyup onu almamamı bekleyemezsiniz. Yarısından fazlasını okudum, bugün bitirmeyi umuyorum. Ve, Şimşek Hırsızı. Yeryüzünde Percy Jackson'ı okumayan  son insan benim. Büyük sürpriz.

 
 
     Bende olan dört kitabından birini okuduğum Holly Black'le hemen her kitabını okuduğum Cass'in birlikte yazdıkları Demir Yıl. Steelheart'tan sonra her kitabını okumak istediğim Brandon Sanderson'ın neyle ilgili olduğunu bilmediğim ve umursamadığım kitabı Ritmatist.
 

 
     Colleen Hoover şu sıralar çok ünlü. Umutsuz bir ara çok seviliyordu ve beklentilerim yüksekti ama kardeşim abartıldığını söyleyerek beklentilerimi düşürdü. En azından akıcı olsun istiyorum. Yeni Bir Umut da ikincisi, aynı hikayeyi erkeğin bakış açısından yazmış.
 
     Aldıklarım bu kadar.
 
     Okul için acilen okumam gereken iki kitap ve bitirmem gereken bir proje ödevi var ama yine de hepsini sömürmek istiyorum. Mükemmel görünüyorlar. Yaz tatili giderek yaklaşıyor bayanlar baylar.