31 Aralık 2014 Çarşamba

2014 Sonuçları - 2015 Hedefleri
     Merhaba insanoğlu. Bugün, geçen yıl pek düzgün yazamadığımı düşündüğüm bir yazı yazacağım. Geçen yıl kendime kesin olarak olmasa da koyduğum birkaç hedeften yerine getirdiklerimi ve getirmediklerimi inceleyecek, önümüzdeki yıl için daha kesin hedefler koyacağım.

     Öncelikle geçen yılki yazımda saçmaladığım şeylere maddeler halinde bakalım:

2014'te Okuduğum En İyi Kitaplar

     Aslında bu yazıyı geçen sene de yazacaktım ama fazla kitap okumadığımı düşündüğüm için sonraki seneye bırakmıştım. Bu sene de okuduğum kitap sayısından hiç memnun değilim, geçen sene tam olarak kaç kitap okuduğumu bilmiyorum ama muhtemelen bu senekinden daha fazladır. Şimdilik bu konuyu bundan sonra yayınlayacağım yazıya bırakıyorum.

     Geçen yıl en iyi kitaplar yerine "Obur Kitaplığın En İyileri (2013)" diye, kendi yazdığım yazılardan en sevdiklerimi listelediğim saçma sapan bir yazı yazmıştım. Bu sene ve bundan sonraki senelerdeyse yıl boyunca en sevdiğim kitapları listeleyeceğim. Normal bir insan gibi.
 
     NOT: Yorumunu yaptıklarıma başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
     NOT 2: Bu sefer sıraya koydum! İlk kez yapıyorum bunu. Bu yazıyı kutsanmış sayın. Hem de tersten sıraladım. Yavaş yavaş inip heyecanı arttırın.
 

10. Avcı - Jennifer L. Armentrout
 
Melez Sözleşmeleri favori serilerimdendi. Son kitap tabii ki listede olacak. Onuncu sıradan olsa da. Avcı bile onuncuysa ileride karşılaşacağınız kitaplar için heyecanlanabilirsiniz.
28 Aralık 2014 Pazar

"Hep Seni Bekledim - Jennifer L. Armentrout (J. Lynn)" Kitap Yorumu


KİTAP KÜNYESİ:

Kitap Adı: Hep Seni Bekledim
Özgün Adı: Wait for You
Seri: Wait for You #1
Yazarı: Jennifer L. Armentrout
Çevirmeni: Serkan Göktaş
Yayınevi: DEXPlus
Türkiye Yayın Tarihi: Ağustos 2014
Sayfa Sayısı: 416
Piyasa Fiyatı: 25.00 TL
Goodreads: 4.23


ARKA KAPAK:

Bazı şeyler beklemeye değer...

Beş sene önce bir partide Avery Morgansten'in tüm hayatı değişti. Evden çok uzakta bir üniversite, şimdi her şeyi geride bırakmak için harika bir fırsat. Tek yapması gereken, derslere zamanında girmek, sol bileğindeki bilekliği asla çıkarmamak, dikkatleri üzerine çekmemek ve belki de bir iki arkadaş edinmek. İhtiyacı olmayan tek şey ise, ince ince planladığı hayatını alt üst edecek bir erkeğin radarına girmekti.

Çoksatan Lux ve Melez Sözleşmeleri serisinin yazarı Jennifer L. Armentrout'tan yepyeni bir aşk hikâyesi! Çıktığı gün kitap satış listelerini sarsan ve Forbes dergisine kapak konusu olan Hep Seni Bekledim'i elinizden bırakamayacaksınız.
 
BENİM YORUMUM:
 
 
     Evet, bunca zamandır beklediğiniz yorum bu. Sonunda geldi. Bunu çok uzun süredir yazmaya çalıştığım ve kitabı çoğunlukla unuttuğum için tuhaf bir yorum oldu. Ben beğenmedim. Ama uzun süredir yazdığım ilk yorum olduğu için rahatladım da. Her şey bittikten sonra yazdığım bu kısımda da çok harika bir yazı beklememenizi söylemek istedim. Ama yakında yazmayı planladığım, kitap yorumu olmayan iki yazı daha var ve şimdilik iyi gidiyorlar.
 
***
 
     Hep Seni Bekledim, şu tesadüf karşılaşmalarıyla başlayan kitaplardan. Beni az çok tanıyorsanız bunu saçma bulacağımı bilirsiniz. Saçmaydı zaten. Ama eğlenceli şekilde. Sayılır.

12 Aralık 2014 Cuma

Uyumlu-Uyumsuz Mimi

Bu mimi hazırlayan ve beni etiketleyen Kitap Perisi'ne çok teşekkürler. Ciddi ciddi Ekim'den beri beni bekliyor. Bir türlü yapamadım. Tam bir öküzüm. Yapmam gereken başka mimler de var. Hepsini yapacağım, merak etmeyin.

1- Bir seriden birbirine uyumlu-uyumsuz olan kitap kapakları?
 
UYUMLU:

Aslında böyle çok fazla seri var ama Uyumsuz serisinin kapaklarını ne kadar sevdiğimi biliyorsunuz. Bu konuyla ilgili bir kere daha konuşmayacağım.


 

UYUMSUZ:

Bu zavallı serinin kapaklarından ve çevirisinden de çok bahsettiğime inanıyorum. Henüz okumadıysanız İngilizce okumanızı tavsiye ederim. Bana Dokunma orijinal dilinde yeniden okuyacaklarım listesinin başını çekiyor zaten. Kapaklarla ilgili konuşmalarıma daha önce şahit olmadıysanız şu yazıma bakabilir, orijinal kapakların güzelliğini uzun uzun seyredebilir ve ağlayabilirsiniz.
4 Aralık 2014 Perşembe

Bir Obur Kitaplık Klasiği: Saçma Yazılar

     Selam. Hala ölmedim, hayır. Bir aylık yokluğumu ruhunuzun en derinlerinde hissettiğinizi biliyorum. Fark ettiyseniz yani.


     Bir süre ortalarda görünmediğimde hep yaptığım gibi, kendimi açıklama yazısı yazmak zorunda hissediyorum.
 
 
SORUMSUZ SAHİBİ TARAFINDAN BİR AY BOŞ BIRAKILAN KEDERLİ BLOG'UN YÜREK PARÇALAYAN HİKAYESİ
     KISIM 1: AÇIKLAMALAR
 
     1) Okul, bu yıl her dönem -kurtarma sınavları hariç- 27 sınava girmem gerektiği gerçeği, hayatımda ilk kez bir haftada on sınav olmanın yarattığı şok, Matematik öğretmenimizin bize ödev vermekten aldığı şeytani haz.
 
     2) Yaklaşık yirmi kere denememe rağmen bir türlü Hep Seni Bekledim yorumunu tamamlayamamam.

     3) Canımın istememesi. Bunu söylediğim için çok kötü hissetsem de bir süredir canım pek bir şey yapmak istemiyordu.
 
     KISIM 2: ÖZÜRÜMSÜLER
 
     Sizi aslında o kadar da yoğun olmamama rağmen bir ay terk ettiğim için üzgünüm.