27 Ekim 2014 Pazartesi

Dex, Dex, Dex Okuyoruz + Dart Ödülü

     Gördüğünüz gibi Hep Seni Bekledim'e yorum falan yazamadım. Sonra yazarım, bugün bir mim ve bir ödül... şeysi... yapacağım. Ödül şeysinden bir şey anlamadım aslında. Bekleyin.


DEX, DEX, DEX OKUYORUZ!
 
     Bu mim, adından anlaşıldığı üzere sahip olduğunuz Dex kitaplarını sıralamaktan ibaret. Beni mimleyen Kristal Kitap'a teşekkürler! İşte benim okuduğum, veya aldığım ama henüz okumadığım -iki tane de okuduğum ama almadığım- Dex kitaplarım.

 24 Ekim 2014 Cuma

Biraz Müzik Biraz Ben


 
     Biraz Müzik Biraz Ben'e mimlenmişim. Kitap Tanrıçası'na teşekkür ederim *-* Enteresan bir mim olacak. Biliyorum, içten içe hepiniz müzik zevkime bayılıyorsunuz. Hadi bunu okurken çalma listemi açıp yine dinleyin. Yapmak istediğinizi biliyorum.
 
1. Müzik denildiğinde aklınıza gelen ilk kelime?
İp atlamak? Yukarıdaki sevimli şey tüm dikkatimi dağıtıyor. Etkileyici bir şey söylemem gerek sanırım. Dediğimi hayal edin.
 
2. Hiç müzikten bıktığınız oldu mu? Ya da dinlemeye ara verdiğiniz?
Bazen çok hasta oluyorum. Yerinizde duramadığınız için sürekli hareket ettiğiniz ama herhangi bir şey yapmak istemediğiniz, bu yüzden uyumaya karar verdiğiniz ama uykuya dalma süreci de bir şey yapmak olduğundan uyuyamadığınız türden bir hastalıktan söz ediyorum. Acıdan başka bir şey düşünemediğiniz. O zamanlarda birisi müzik açtığında veya ses içeren herhangi bir aktivite yaptığında kafasına bir şey yiyebilir.

17 Ekim 2014 Cuma

"Fangirl - Rainbow Rowell" Kitap Yorumu


KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Fangirl
Türkçe Edisyonu: Fangirl (Pegasus)
Yazarı: Rainbow Rowell
Yayınevi: Pan Macmillan
Yayın Tarihi: 30 Ocak 2014
Sayfa Sayısı: 461
Piyasa Fiyatı: £6.99
Goodreads: 4.21

 
 
ARKA KAPAK:
 
Cath and Wren are identical twins, and until recently they did absolutely everything together. Now they're off to university and Wren's decided she doesn't want to be one half of a pair any more - she wants to dance, meet boys, go to parties and let loose. It's not so easy for Cath. She's horribly shy and has always buried herself in the fan fiction she writes, where she always knows exactly what to say and can write a romance far more intense than anything she's experienced in real life.

Now Cath has to decide whether she's ready to open her heart to new people and new experiences, and she's realizing that there's more to learn about love than she ever thought possible ...

A tale of fanfiction, family, and first love
 
 
BENİM YORUMUM:
 
     Fangirl resmi olarak favori kitaplarımdan biridir.
 
     İngilizce kitap okumaya başlamak için harika bir tercihti. Çok ünlü bir kitap olduğu için Türkiye'de çıkacağını tahmin ediyorum, çevirisi nasıl olacak bilmiyorum ama İngilizce okununca daha güzel olan kitaplardandı bence. Anlaması zor da değildi.
 
     Bende kitabın UK versiyonu var o yüzden kitap künyesi bölümünü o edisyona göre düzenledim. Orijinali Amerika'da çıkmıştı, sanırım. Ama bendeki edisyonun içinde fan art olduğunu düşündüğüm çizimler ve soru-cevap bölümü var o yüzden kendi edisyonumu seviyorum. Keşke bir de ciltli olsaydı. Kapak olarak her iki edisyonu da beğendim.
 
     Şimdi konuya geçebiliriz.

11 Ekim 2014 Cumartesi

"Kış Güneşi - Jennifer L. Armentrout (J. Lynn)" Kitap Yorumu

 
KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: Kış Güneşi
Özgün Adı: Frigid
Seri: Kış Güneşi #1
Yazarı: Jennifer L. Armentrout
Çevirmeni: Serkan Göktaş
Yayınevi: DEX
Türkiye Yayın Tarihi: Nisan 2014
Sayfa Sayısı: 316
Piyasa Fiyatı: 20.00 TL
Goodreads: 3.84
 
 
ARKA KAPAK:
 
Yirmi bir yaşındaki Sydney, Kyler'a ezelden beri aşık. Ne yazık ki Kyler onu atlıkarıncadan ittiği ve Sydney'in de karşılığında Kyler'a çamur yedirdiği günden beri sıkı dostlar.

Kyler tam bir çapkın, bir kızın yanında iki geceden fazla duramıyor. Syd kendini gittikçe daha kötü hissediyor. Ancak okuldaki son yılda duygularını itiraf ederek ilişkilerini berbat etmek istemiyor.

Kyler'ın gözünde ise Syd hep ulaşılmaz bir noktada, adeta mükemmelliğin simgesi. Syd'in ona hayatta bakmayacağını düşünüyor.

Bir gün Kyler'ın dağ evine kayak tatiline gidiyorlar ve bütün saklı duygular gün ışığına çıkıyor. Ama küçük bir sorun var. Evde yalnız değiller.

Obsidiyen ile başlayan LUX serisi ve Melez Sözleşmelerinin dünyaca ünlü yazarı Jennifer L. Armentrout'tan çok sıcak bir hikaye...
 
 
BENİM YORUMUM:
 
     Sydney, çocukluğundan beri en yakın arkadaşı olan Kyler'a aşık. Kyler da ona. Ama ikisi de aşklarının karşılıksız olduğunu ve karşı tarafı hak etmediklerini düşünüyorlar. Kitabın başlangıcında arkadaşlarıyla birlikte kayak tatiline gideceklerdi ama kar fırtınası yüzünden evde tek başlarına sıkışıp kaldılar ve saklı duyguları ortaya çıktı ve arka kapakta yazmasına rağmen anlatmak zorunda hissettiğim diğer saçmalıklar.
 
     Bu, olumsuz bir yorum olacak. Olumsuz yorumlardan çabuk etkileniyorsanız, Kış Güneşi'ni okuyacaksanız ve benim düşüncelerime çok da önem vermiyorsanız ben beklentilerinizi öldürmeden gidin buradan.
 

6 Ekim 2014 Pazartesi

Book Challenge Tag

Resmin konumuzla alakası yok.

     Kayıp Sayfa, İki Kızın Kitaplığı ve Kitap Karavanı beni mimlemiş! Hepinize teşekkürler :D


1) İlk Hayranlığım
 
Replika serisi. Sadece dört kitabı çevrilmiş ve muhtemelen benim bloğumda görmediyseniz daha önceden bilmiyordunuz bile. Ama daha önce birkaç kez bahsettiğim gibi, ben kitap okumayı sevmezken kitapları seviyordum ve annemin kitaplığında, okumak dışında her şeyi yaparak çok fazla zaman geçiriyordum. Sonra Replika'ya başladım. Çok kısa olup koskoca üç ayımı almasına rağmen bitirebildiğim ilk kitaptı (On sayfalık resimli çocuk kitaplarını saymazsak tabii). Hatta Düşlem o zamanlar okumayı pek beceremiyordu, onun için sesli okumuştum. Şimdi okusam muhtemelen beğenmem. Ama o zamanlar beni çok etkilemişti.3 Ekim 2014 Cuma

Kitap Alışverişi #6


     Biliyorum, biliyorum. Daha okumadığım bir sürü kitabım var ve ben yeni kitap alıyorum. Ama çok güzeller ve aralarında yeni çıkanlar var ve bazılarını okul için aldım o yüzden susun. Her şeyin mantıklı bir açıklaması var.
 
     Buse'yle ve Düşlem'le The Maze Runner'ın filmine gitmiştik (Sona filmden bahsettiğim çok kısa bir bölüm koyacağım). VE D&R GÖZLERİMİN ÖNÜNDEYDİ. Mantıklı açıklamam bu.
 
     Üstteki resimdekilerin ikisi hariç tamamını oradan aldım. Bir de aralarında Don Kişot'un olduğunu hayal edin. Bunun da mantıklı bir açıklaması var.


 
     Direniş'i aldım çünkü o Direniş. Okumaya kıyamıyorum o ayrı. Hem beklediğim epik finali alamamaktan korktuğum, hem de bitmesini istemediğim için. Sonlayanlar, Başlayanlar'ın ikincisi. Bu kitabı çok uzun süredir bekliyordum. Bir de Monsters'ı çevirsen harika olacak Dex.