30 Haziran 2013 Pazar

"Camlar Şehri - Cassandra Clare" Kitap YorumuKİTAP KÜNYESİ:


Kitap Adı: Camlar Şehri
Özgün Adı: City of Glass
Seri: Ölümcül Oyuncaklar #3
Yazarı: Cassandra Clare
Çevirmeni: Selim Yeniçeri
Yayınevi: Artemis
Türkiye Yayın Tarihi: Ağustos 2010
Sayfa Sayısı: 610
Piyasa Fiyatı: 23,00 TL
Goodreads: 4,37
 ARKA KAPAK:
 

Vampirler, kurtadamlar, periler ve gerçek aşk.
 
Soluğunuzu kesecek bir gerilim ve heyecan.
 
“Ölümcül Oyuncaklar”da aksiyon tam gaz!
 
Clary, annesinin ölümüne sebep olan iksirin peşindeydi ve ona ulaşmak için de bir an önce Camlar Şehri’ne gitmesi gerekiyordu. Kendisini sağlam bir ölüm kalım savaşının içinde bulmasıysa an meselesiydi. Kurtadamlar, vampirler ve periler, ortalığı birbirine katmak için Camlar Şehri’nde biraraya gelmişti. Clary’nin tek bir kozu vardı. Sahip olduğu güçler! Fakat bu aynı zamanda büyük bir risk ve sorumluluk demekti. Çünkü ya herkesi kurtaracak ya da her şeyi yok edecekti.
 
Clary’nin yolculuğunda ona ihanet ve onur eşlik etti.
Kah kazandı, kah kaybetti.
Olsun!
Camlar Şehri için değerdi!

BENİM YORUMUM:

29 Haziran 2013 Cumartesi

BLOGLOVIN!!!

     Başlığımın yaratıcılığına ne diyorsunuz? Süper, değil mi?

     Neyse, saçmalamayı bırakayım. Şu sıralar herkesin Bloglovin diye ciyaklamasının sebebi Google Reader'ın 1 Temmuz'da kapanacak olması.

     Artık birbirlerimizi takip edemeyecektik, ta ki Bloglovin'e kadar... Ne yani, bizi ayırabileceğinizi mi sandınız?     Her neyse, sonuç olarak yan taraftaki BLOGLOVIN'DEYİM!!! diye bağıran butona rağmen hala etmediyseniz, beni takip etmek isteyenleri buraya alalım.

25 Haziran 2013 Salı

Burada Çok Çarpıcı ve İlgi Çekici Bir Başlık Yazdığını Hayal Edin

     Hani bazen kitaplarla en ufak bir ilgisi bile olmayan şeylerle ilgili post yazıyorum ya -farkettiyseniz giriş resmim bile kitaplarla ilgili değil-, bu da öyle bir yazı işte.
     Normalde Tumblr'da kullanılan bir müzik listesi şeysini blogumda denemeye çalıştım ve uzun süreli çalışmamdan sonra sonunda başardım. Sayfanın tepesindeki müzik çalan şey var ya, onu diyorum. Çalmıyorsa Chrome'dan girin bu arada.
     Herhalde hayatta en çok müzik ve kitap zevkimle övünüyorumdur çünkü o konularda süperim. Ben de en tepeye sevdiğim birkaç şarkıdan oluşan bir playlist koydum. Alfabetik sıra gereği en yukarı gelen şarkıdaki adamın sesinden ürküp de sayfayı kapatmayın lütfen :3. Onu çoğunuzun sevmeyeceğini düşündüğümden diğer şarkılara da bakın. Sonuna kadar dinlerseniz çok hoşunuza gidebilir bence :3. Alışılmadık ama güzel bir müzik zevkim vardır :3. Öyle yani :3.

Çarpıcı bir başlık ve çarpıcı bir son yazma yeteneğimi kaybettiğimi anladım şu an...
-THE END-

GÜNCELLEME: Bahsedilen eklenti saçma bir fikir olduğuna kanaat getirilip şahsım tarafından kaldırılmıştır. Blogger'ın kafasına estiğinde bu müzik şeysini çıkarıp çıkarıp tekrar ekleme hakkı gizlidir. Fakat bunu yapamayacak kadar üşengeç ve güzelim şarkılarını paylaşamayacak kadar kıskanç olduğuna karar vermiştir. Bu böyle uzar. Kaldırdım işte. Nokta.

23 Haziran 2013 Pazar

Cumartesi İlk 10: Kitap Fuarında Bunları Görmek İsterim

 
 
     İlk bakışta kitap fuarında görmek istediğimiz kitaplar olduğunu sanıp, sonradan yazar olduklarını anladım. Bir kitap fuarına gittiğinizde karşılaşmak isteyeceğiniz ilk on yazar.
 
1. Jennifer Lynn Armentrout:
 
Lux ve Melez Sözleşmeleri'nden beri çok bağlandığım bir yazar. Tabii daha çok Melez Sözleşmeleri. Tanrı gibi harika bir kitabı (Yorumu kısa süre (?!) içinde gelir.) nasıl yazdığını ve Apollyon ile ilgili ayrıntıları öğrenmek isterdim.
 
 
2. Cassandra Clare:
 
Ölümcül Oyuncaklar ve Cehennem Makineleri. Jace'in yaratıcısı. JACE! O kadına ileride erkek kitap karakterlerinden oluşturacağım haremime eklediği önemli üye için teşekkür etmek zorundayım ^_^.
 
 
3. Becca Fitzpatrick:
 
Hush Hush'ın yazarı. Sadece bu üç kelime bile yetti bakın. Hush Hush'ın yazarı. Aselete bak.
 
 
4. Lissa Price:
 
Daha yeni geldi sayılır İstanbul'a. Mümkünse bu sefer İzmir'e gelsin. Başlayanlar'ı, genetikle ilgili bir şeylerin (havalı bir tanım yapamadım) distopyayla harika birleşimini yazmış. Başlayanlar'ın bendeki yeri ayrı.
 
 
5. Ilsa J. Bick:
 
Okuduğum en iyi distopyalardan biri olan Küller Üçlemesi'nin yazarı. Klasik bir distopik-zombi kitabına farklı bir bakış açısı kazandırmış. DEĞİŞMİŞLER. Çok çok çok şeker.
 
 
6. Veronica Roth:
 
Genç yaşta Uyumsuz ile büyük başarı yakalayan bir yazar. Onunla yazar olma hayalimi paylaştığımda "Merak etme olursun, çok kolay bu işler," şeklinde konuşarak egomu şişirmesini sağlayabilirdim :P.
 
 
7. Veronica Rossi:
 
Under The Never Sky'ın, daha okumadan aşık olduğum bir başka kitabın (ki onlardan çok vardır) yazarı. Beraber "Under The Never Sky'ı çevirin artık, pislikler!" yazan pankartlarla fuarın ortasında bağırsak ne şirin olur, di mi? :D (İlk seferde "Pislikler" yerine daha ağır bir şey yazacaktım ama son anda değiştirdim.)
 
 
8. Olivia Cunning:
 
Günahkarlar Turnede'nin yazarı. Yerim, yerim, yerim. Rock yıldızlarına olan takıntımı bilmiyorsunuz siz galiba? Gamzeli erkeklere, sarışın erkeklere, bere takan erkeklere, rock yıldızı olan erkeklere ve nefes alan erkeklere takıntım var. Neyse, müzik zevkine aşığım şu kadının. Onunla saatlerce sadece dinlediği gruplar hakkında konuşabilirdim.
 
 
9. Rick Riordan:
 
Kitap ne kadar seviliyorsa yazarı o kadar gerilere atma gibi bir şeyim mi var acaba? Fark ettiyseniz herkesin yazdığı Rowling'i ve Suzanne Collins'i falan da yazmadım. Farkım olsun dedim. Bir de onların gelme ihtimali bana çok düşük geliyor. Ama PJO'nun yazarını (aklıma son anda gelince) yazayım dedim.
 
 
10. John Green:
 
Genellikle okumadığım kitapların yazarlarını yazdığımı fark ettim şu an. Olivia Cunning ve Veronica Rossi, bir de John. Çok değilmiş. Tamam. Aynı Yıldızın Altında'yı daha okumamış olmama rağmen gidip saatlerce onun hakkında sohbet edebilirdim. Hakkında hiçbir şey bilmediğim konularda destan yazma yeteneğim vardır.
 
 

Sihirli Kitap'ın etkinliğine katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

"İHANET (P.C. Cast + Kristin Cast)" KİTAP YORUMU

 
KİTAP KÜNYESİ:
 
Kitap Adı: İhanet
Özgün Adı: Betrayed
Seri: Gece Evi #2
Yazarı: P.C. Cast + Kristin Cast
Çevirmeni: Sevinç Tezcan Yanar
Yayınevi: Pegasus
Türkiye Yayın Tarihi: 2007
Sayfa Sayısı: 351
Piyasa Fiyatı: 20,00 TL
Goodreads: 3,94ARKA KAPAK:
 
KIŞKIRTICI BİR İHANET, ŞAŞIRTICI BİR TEHLİKE...
GECE EVİ SERİSİNİN BÜYÜLEYİCİ İLK KİTABI İŞARET'TEN SONRA İHANET KİTABINDA DA HEYECAN ARTARAK DEVAM EDİYOR

 
Zoey için hayat harika bir şekilde akıp gitmektedir. O sonunda vampir tanrıçasının ona verdiği büyük güçlerle barışık hale gelmiştir ve okulun bir parçası olduğunu içtenlikle hisseder. Fakat ardından hesapta olmayan bir şey gerçekleşir: Küçük yaştaki çocuklar öldürülür ve bütün deliller Gece Evi'ni işaret etmektedir. Zoey kendisini eşsiz kılan yeteneklerin sevdiklerine karşı bir tehdit unsuru olabileceğini anlar.


GECE EVİ SERİSİ'NİN İKİNCİ KİTABI İHANET SİZİ ESİR EDECEK
BENİM YORUMUM:

 
 
     Dikkat: Bu yorum bolca zalimlik ve ağır eleştri içermektedir.

     Not: Sıradaki yorumun Camlar Şehri olduğunu düşündüğünüzü biliyorum ama ben İhanet'i yayınladım. Neden mi? Şimdi bir düşünün. Ben ne zaman okuduğumu söylediğim iki kitabın arasına başka hiçbir yorumu katmadan ikisini art arda yorumladım? Cümleyi anlayanlar düşünmeye başlasın.

***

     Gece Evi serisi, doğru dürüst araştırmadan alıp sonradan pişman olduğum serilerin arasına yerleşti sanırım. Gece Evi'ne bu kitaptan sonra da devam etmeyi düşünmüyorum. Neden mi?
 

 
 
 
 
 
 
 

15 Haziran 2013 Cumartesi

Cumartesi İlk 10: Bunları Alırdım

 
 
     Uzun -cidden uzun- süredir ilk kez bir Cumartesi İlk 10 etkinliğini Cumartesi günü yapıyorum. Dünyanın sonu geliyor! Ao, saat on ikiyi geçmiş, Pazar oldu -_- Neyse, Sihirli Kitap'ın bu çok eğlenceli etkinliklerinden biriyle daha karşınızdayım. Bu hafta, bir kitapçıya gitsek alacağımız ilk 10 kitabı listeliyoruz... 10. On. ON!
 
 
1. Tutkulu Notalar (Olivia Cunning):
 
Rock yıldızlarının hayatları > benim bilgisayar başında gençliğimi harcadığım hayatım. Yalnız ben ciddi ciddi rock grubu kurmak istiyorum. Sesim güzel değil ama gitar veya bateri çalabilirdim. Her neyse, bu kitabı çıktığından beri deli gibi merak ediyorum.
 2. Ateş Ustası (Maria V. Snyder):

Study serisinin son kitabı ve iğrenç bir Türkçe edisyona sahip :D Yine de içeriği süper. Hayır, serinin ilk iki kitabını okumadım ama bu beni üçüncüyü istemekten alıkoyamaz. Zehir Ustası ve Büyü Ustası da "Kitaplığımda Bana Yavru Köpek Bakışı Atıp Okunmayı Bekleyenler" listemdeler.

3. Elit (Kiera Cass):

İlk kitabın bitiş şekli bana kafamı dağlara taşlara vurma isteği verdi. İkincisinin çevirisinin bittiğiniyse ruhum bile duymadı. Dex gerçekten çok hızlı.
4. Eşleşme (Ally Condie):

Uzun süredir merak ediyorum ama her kitap alışverişi yaptığımda unutuyorum. Canım benim. Sabret, anneciğin çok yakında seni de kitaplığına koyacak.
 
 


5. Tatlı Bela (Jamie McGuire):

Badboy. Badboy. Badboy. Badboy. Badboy. Şey... BADBOY :) Adını bile hatırlamıyorum ama bir tane badboy vardı :) Öyle işte :) Sıradaki badboyumuza, ay pardon, kitabımıza geçelim :)

6. Mekanik Melek (Cassandra Clare):

Ölümcül Oyuncaklar'ın yan serisi Cehennem Makineleri'nin ilk kitabı. Londra'daki Gölgeavcıları'yla ilgili bir şeyler. Cassandra yazar da okunmaz mı? Okunur. Dinlediğiniz için teşekkürler.
7. Ölümcül Merhamet (Robin LaFevers):

Kapağı da konusu da çok ilgi çekici olan bir başka kitap. İlk gördüğümde "Bu ne şimdi?" deyip gülmüş olabilirim ama o şekilde yaklaştığım diğer her kitap gibi buna da bağlandım sonradan.

8. Aynı Yıldızın Altında (John Green):

Çevrildiğini duyduğumda zıpladığım haberleri kesinlikle asılsızdır. Öyle bir şey yapmam ben. KANITINIZ YOK, RAHAT BIRAKIN BENİ!!!
9. Yaratıcı (Gennifer Albin):

Farklı konusu ve kapağıyla kesinlikle dikkat çekici, yeni bir kitap. Önokumasının tamamını okumaya üşendiğim için sadece giriş kısmını (bir sayfaydı zaten) okudum ama yine de çok tatlı :D
 
10. Evrenin Ötesi (Beth Revis):

Çıkalı uzun süre olduğu halde nedense daha önceden okumadığım bir kitaptı. Uzay/evren konulu şeyler son zamanlarda ilgimi çekmeye başlayınca bu da Okunacaklar listeme eklendi.


14 Haziran 2013 Cuma

"Uyumsuz - Veronica Roth" Kitap YorumuKİTAP KÜNYESİ:

Kitap Adı: Uyumsuz
Özgün Adı: Divergent
Seri: Uyumsuz #1
Yazarı: Veronica Roth
Çevirmeni: Uğur Mehter
Yayınevi: Artemis
Türkiye Yayın Tarihi: Ağustos 2013
Sayfa Sayısı: 506
Piyasa Fiyatı:  24.00 TL
Goodreads: 4.39ARKA KAPAK:

TEK BİR SEÇİM
ARKADAŞLARINI BELİRLER
 
TEK BİR SEÇİM
İNANÇLARINI TANIMLAR

TEK BİR SEÇİM
SADAKATİNİ ŞEKİLLENDİRİR

HEM DE SONSUZA KADAR

TEK BİR SEÇİM
SENİ DÖNÜŞTÜREBİLİR
 
Beatrice Prior'ın Chicago'sunda toplum, her biri belli bir erdemi yaşatmaya adanmış beş topluluğa bölünmüş durumda. Dürüstlük, Fedakarlık, Cesurluk, Dostluk ve Bilgelik.

Her yıl, belli bir günde bütün on altı yaşındakiler, hayatlarının geri kalanında birlikte yaşayacakları grubu seçmek zorunda.

Beatrice, hem ailesiyle kalmak, hem de kendi benliğini bulmak istiyor ama ikisini birden seçemez.

Bu nedenle kendisi dahil, herkesi şaşırtan bir seçim yapıyor.

Genç yazar Veronica Roth heyecanlı seçimler, kalp kıran ihanetler, kan donduran sonuçlar ve beklenmedik aşklarla dolu karanlık bir geleceği anlatan gerilim serisinin ilk kitabıyla edebiyat sahnesine çıkıyor!

BENİM YORUMUM:
 
     Geleceğin Chicago'sunda, savaş sonrası dönemde, toplum beş ayrı topluluğa bölünmüş durumda: Cesurluk, Fedakarlık, Dürüstlük, Dostluk, Bilgelik. Aynı topluluktan olan kişiler bir arada yaşıyorlar ve diğerleriyle karşılaşsalar bile fazla yakın olmuyorlar.
 
     Baş karakter Beatrice Prior Fedakarlık'tan doğma. Fakat on altı yaşına gelince, diğer tüm on altı yaşındaki gençler gibi topluluğunu seçme şansı oluyor. Seçimini çok akıllıca yapması gerek. Çünkü yanlış seçimi yapar ve seçtiği topluluğun adaylık sürecini geçemezse bir "topluluksuz" olarak sokaklarda yaşar.
 
     Bu seçim o kadar önemli ki, hangi topluluğu seçecekleriyle ilgili sadece fikir sahibi olmaları için bir Yetenek Sınavı bile var. Beatrice de bu sınava giriyor ve hiç beklemediği bir sonuçla karşılaşıyor.

13 Haziran 2013 Perşembe

Yeni Şeyler

     Uyumsuz'un yorumunu yayınlayacaktım ama yapacağım alıntıların olduğu kağıdı kaybettim ve buradan sonra işler çok tuhaflaştı. Anlatmamayı tercih ederim.
     Ben hiçbir zaman blogunu uzun süre başıboş bırakan biri olmamışımdır. Genellikle kitap yorumu yayınlamadığım zamanlarda sizleri oyalamak için bir konu bulup ondan bahsederim. Bu oyalama yazısının konusu, giriş fotoğrafı/tanıtım resmi/ona-her-ne-deniyorsa-ondan'ımı değiştirmiş olmam.
     O en baştaki pembemsi şeyi değiştirmek ve yerine kendimi daha çok yansıtan bir şeyler koymak uzun süredir planlarımdaydı. Şimdi yaptım.


Bu ikisinden şu çıktı:

Şimdilik böyle bir şey yaptım (bir dakika sürdü, daha fazla zaman ayırmazdım) ama sonra değiştiririm. Bir gün, bir gün.

10 Haziran 2013 Pazartesi

Cumartesi İlk 10: Çevrilmesini İsterim

 
 
     Sihirli Kitap'ın hiçbirini atlamadan yapmaya özen gösterdiğim ama nedense her hafta geç kaldığım bir başka "Cumartesi İlk 10" etkinliğiyle karşınızdayım. Bu hafta çevrilmesini istediğimiz kitapları inceliyoruz ki bunu duyunca yemin ederim ki panikten kalbim küt küt atmaya başladı. "Sadece on tane mi?" diye inledim içimden. Canım yanıyor, vallahi yanıyor. "Doğmasını En Çok İstediğin 10 Çocuğun" gibi bir şey olmuş bu. Neyse, yapıcaz artık.
 
     UYARI: Aşağıdaki kitapların büyük bir kısmını sırf kapakları veya popülerlikleri yüzünden merak ettiğim gibi, belirli bir kesiminin konusuyla ilgili en ufak bir fikrim bile yoktur.
 
     UYARI 2: Tahmin edeceğiniz üzere, benim gibi üşengeç ruhlu birisi bunları sıraya koymakla uğraşmaz. O yüzden en çok merak ettiği 1. sıradaki, gibi düşüncelere kapılmayın. Karışık bunlar.
 
 

1. Under The Never Sky (Veronica Rossi):

 
Aslında sadece ilk kitabın resmini koyacaktım ama ikisi yan yana o kadar tatlı duruyordu ki dayanamadım. Konusunu okuduktan ve tanıtım videosunu izledikten sonra "Nasıl çevirmiyorlar bunu?" triplerine girdiğim, buraya yazamayacağım küfürler ettiğim de doğrudur.
 
 
 

2. Wither (Lauren DeStefano):

 
The Chemical Garden'ın birincisi. Yine dayanamayıp serinin tüm kitaplarının resmini koydum. Kapak tasarımı ve popülerliği çok hoşuma gitti, kitapla ilgiliyse distopya olması dışında pek bir bilgim yok. Ama beni bilirsiniz, okumadığım bir kitabın erkek karakteriyle ilgili fantezi kurabilen insanım ben. Ne beklersiniz ki?


 

3. Legend (Marie Lu):

 
Bir süredir bir yerlerde karşıma çıkan ama hakkında sadece bir hafta kadar önce küçük bir araştırma yaptığım bir kitaptı. Üzerinde sembol bulunan kapaklara sahip kitaplara duyduğum anlamsız sempatinin de etkisi olmadı değil şimdi. Sonuç ise merak edilen bir başka distopya.
 
 
 

4. Ten Tiny Breaths (K. A. Tucker):

 
Olağanüstü güzel kapağıyla saatlerce bakışıyoruz bazen. Önce kim gözünü kırpacak yarışmaları falan yapıyoruz hatta. Gözleri olsa çok güzel olurdu ama neyse. Of, saçmaladım yine. Sırf kapağı yüzünden değil, içeriğiyle de beğendiğim bir kitaptır kendisi. Ki, ben su altı kapaklarına aşık bir insanımdır. Imaginary Girls, Of Triton, September Girls gibi.
  • "Listen......, are you breathing just a little and calling it a life?"
  • "Just breathe," my mom would say. "Ten tiny breaths... Seize them. Feel them. Love them."
Bunlar içime işleyen sadece alıntıların çok küçük bir kısmı. Her ne kadar ikinci kitabın kapağına mal mal bakıp "Bu ne şimdi?" diye gülüyor olsam da, kitaba şimdiden aşık oldum diyebilirim.
 
 
 

5. Tiger's Curse (Colleen Houck):

 
Kitabı ilk gördüğümde ciddi ciddi karakterlerin insan değil de kaplan olduğunu düşündüm. Birkaç saniye sonra da kendi kendime "Kızım sen mal mısın?" dedim ama cevabı zaten biliyordum. Neyse, kitabın konusunu bir zahmet okudum ve hiç planlamadığı bir şekilde bütün yaz 300 yıllık bir Hint lanetini kırmaya çalışan Kelsey'in hikayesi olduğunu anladım. Çevirin şunu!
 
 
 

6. Mind Games (Kiersten White):

 
Ülkemizde DEX etiketiyle çıkmış olan Paranormal serisinin yazarı Kiersten White'ın yeni serisinin ilk kitabı. Bu yıl Şubat'ta, yurtdışında HarperTeen etiketiyle çıktı. Nedense ben ne zaman kendimce kitap yazmayı denesem bir abla kardeş olur. Kendi kardeşimden gelen bir alışkanlık sanırım. O yüzden de bu kitapta kız kardeşlerin olması ilgimi çekti. İstediklerimizi yapmazsanız ölürsünüz tarzında, yani kısaca Illuminatimsi (böyle bir sözcük olduğunu sanmıyorum) bir şey.
 
 
 

7. Real (Katy Evans):

 
Nisan'da yurtdışında çıkmıştı. Birkaç yabancı blogda gördükten, konusunu okuduktan ve erkek karaktere aşık olmuş birkaç yabancı okurun yorumlarını da okuduktan sonra iyice merak etmeye başladım. Güzel bir şeye benziyor.
 
 
 

8. The Ward (Jordana Frankel):

 
Uzun bir süredir distopya okumadığım için bu yaz kendimi distopyalara vermeyi düşünüyorum. Nisan ayında yurtdışında çıkan The Ward da çevirilirse okuyabileceğim distopyalar arasında. Tüm kaynaklarımızın tükendiği geleceklerden biri. Bu da aklıma Sihirli Kitap'ın "Kapakları Yeter" etkinliği sayesinde girmişti ^.^
  

9. Team Human (Justine Larbalestier & Sarah Rees Brennan):


Friends don't let friends date vampires. Vampir kitabı. Vampir kitaplarını sevmiyorsanız, hiç sorun değil, çünküüü...
 "If you love vampire books, this is the book for you—if you hate vampire books, this is also the book for you." — Maureen Johnson, New York Times bestselling author of The Name of the Star
Eveet, buraya tıklayarak tanıtım filmini izleyebilirsiniz. Bence çok tatlı :3
 
 
 

10. The End Games (T. Michael Martin):

 
ZOMBİ. DİSTOPYA. En son okuduğum distopik zombi romanı, Ashes Trilogy'nin ikincisi, Gölgeler'di. Bu arada ben o kitabı unutmaya başlıyorum, hala üçüncüsü çıkmadı. Yurtdışında Sonbahar'da mı ne çıkıyormuş, hemen arkasından da Türkiye'de. Yuh yani. Öhöm, neyse. The End Games de merak ettiğim bir başka kitap.
 
 
 
 
Unuttuklarımdan veya yer kalmadığı için yazamadıklarımdan özür dilerim. Hepinizi seviyorum, her ne kadar acayip uzun bir okunacaklar listem olduğu için çoğunuzu çevrilse bile hemen okuyamayacak olsam da hepiniz benim bebeklerimsiniz (Evet, doğru, kitaplarla konuşuyorum, sizi ilgilendimez). Yazarlarınıza selam söyleyin ve yayın haklarınızın alınmasını bekleyin. Anneniz sizi seviyor, öptüm.

7 Haziran 2013 Cuma

"Ruhsuz - Jodi Meadows" Kitap Yorumu

 

KİTAP KÜNYESİ:


Kitap Adı: Ruhsuz
Özgün Adı: Incarnate
Seri: Newsoul #1
Yazarı: Jodi Meadows
Çevirmeni: Taylan Taftaf
Yayınevi: DEX
Türkiye Yayın Tarihi: Ağustos 2012
Sayfa Sayısı: 341
Piyasa Fiyatı: 21.00 TL
Goodreads: 3,81


ARKA KAPAK:

Bundan önceki yaşamında kimdin?

DENEYİMLİ RUHLAR ve RUHSUZLAR

Binlerce yıldır, Sınır’da milyonlarca ruh yeniden, yeniden dünyaya geldi, her bir yeni yaşamda da geçmiş yaşamlarındaki anılarını ve deneyimlerini beraberinde getirdi. Ana ise bir Yeniruh: yani Ana doğduğunda bir başka ruh yok oldu ve kimse bunun sebebini bilmiyor.


 Ana’nın kendi annesi bile Ana’nın ne olduğunu biliyor ve bu, ne yazık ki, çok kötü şeylerin habercisi; işte bu yüzden annesi Ana’yı her zaman korumaya çalıştı. Ana, bu koruma çemberinden kurtulup reenkarne olup olamayacağını öğrenmek için, Kalp şehrine gidiyor. Ancak oralılar, başlarına bir felaket geleceği korkusuyla Ana’nın varlığından huzursuzlar. Ejderhaların ve hava perilerinin şehirlerine saldırmasının sebebi Ana olabilir mi?
Sam ise Ana’nın bir Yeniruh olmasından rahatsız değil. Ana’yı savunduğu zaman aralarındaki ilişki filizleniyor. Fakat Sam, yalnızca bir kez yaşayabilecek bir ruhu sevebilecek mi? Peki Ana’nın düşmanları, insanlar ve yaratıklar, onların birlikte olmalarına izin verecek mi?

Ana, ona yaşamını bahşeden ama bir diğer ruhu yok eden hatanın sebebini açığa çıkarmak zorunda. Fakat onun bu arayışı, Kalp şehrini yerle bir edebilir ve reenkarnasyon yasalarını sonsuza dek yok edebilir.

Jodi Meadows, insan ruhuna bambaşka bir bakış açısı getiren bu hikâyede fantazya ve macerayı birleştirirken, reenkarnasyon ve ruh kavramını sorgulamamızı sağlıyor.

1 Haziran 2013 Cumartesi

#bloggerdiyorkigeziparki, #direngaziparkı, #türkiyemdireniyor

    Siz biber gazı sıktığınız için utanmıyorsunuz. Biz o insanlar ile birlikte biber gazı yiyemiyoruz diye utanıyoruz. Yazık.