6 Temmuz 2013 Cumartesi

Cumartesi İlk 10: Lider Karakterler


     Sihirli Kitap'ta bu haftanın Cumartesi İlk 10 etkinliği Lider Karakterler. Bir savaş veya isyan çıksa (şahsen zombi istilasını tercih ederdim) hangi karakterleri lider alırdınız? Açıkçası ben kendimi lider alırdım (dalga geçmiyorum), ama onca kitap karakteri orada olacaksa kimse bana katılmazdı. Ben de dahice fikirlerimi kendi liderime iletirdim sanırım.
 
1. Alex - Küller Üçlemesi:
Hem cesur, hem de akıllı bir karakter. Ayrıca geride adam bırakmaktan hoşlanmıyor. Bana bir şey olsa geri döneceğini bilirdim.
2. Katniss Everdeen - Açlık Oyunları:
Zeki ve zor durumlarda hayatta kalmayı başarabilen biri.
3. Celeana Sardothien - Cam Şato:
Adarlan suikastçısı.Gözünü kırpmadan karşısına çıkan herkesi delik deşik edebilir.
4. Klaus - Vampir Günlükleri:
Melezim benim. İnsanları kabul ediyorsa onu lider alabilirim :P.
5. Clarissa Fray ve Jace Lightwood - Ölümcül Oyuncaklar:
İsyan veya zombi saldırısı olsa ikisi beraber liderlik yaparlardı, eminim. Clary iyi eğitimli olmasa da özel güçleri var. Jace'e gelince de... Baby, this is love. Baby this love.
6. Tris - Uyumsuz:
Ben bir Uyumsuz'um. Ve kontrol edilemem.
7. Annabeth Chase - Percy Jackson ve Olimposlular:
Hırslı, zeki, acımasız. Athena'nın Kızı.
8. Alex - Melez Sözleşmeleri:
Asi, agresif, zeki ve güçlü. APOLLYON.
9. Daemon Black - Lux Serisi:
Origin'in "Onu kurtarmak pahasına dünyayı yakacak..." tanıtım yazısında da açıkça belirtildiği üzere, oldukça güçlü ve korkutucu bir karakter. Katy veya Dee söz konusuysa ondan uzak durun derim ^^
10. A - Pretty Little Liars:
Kaç kitap boyunca ortalığı karıştırdı, savaş sırasında da ülkeleri birbirine katıp bolca hileyle kazanırdık işte, kötü mü? Düşünsenize: Ben meşgul bir insanım, işlerim ve bombalamam gereken ülkeler var. Küçük sevimli, eski komşu ülkeleriniz gibi mesela... Muah! -A (Mizah anlayışımdan hiç eksilme olmuyorlar gördüğünüz gibi.)